
Olomoucký Letňák v pátek otevřel ve zkušebním provozu
Olomouc - Populární venkovní areál letního kina v centru Olomouce po změně provozovatelů v pátek…
foto: Lukáš Blokša
11. 11. 2020 - 15:23
Jen tichou vzpomínkou si letos lidé připomněli Den válečných veteránů, který připadá na 11. listopad. Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek se zúčastnil pietního aktu na ústředním hřbitově v Olomouci.
„Válečným veteránům vděčíme za víc, než si občas dokážeme připustit. Bez jejich obětavosti bychom dnes nežili v míru, bez jejich odhodlání bychom nepoznali kouzlo svobody a demokracie. I proto bychom se dnes měli zastavit a věnovat jim část svých vzpomínek,“ uvedl během pietního aktu hejtman Suchánek.
Kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru tentokrát neproběhlo ani tradiční setkání s válečnými veterány. To v minulých letech organizoval Olomoucký kraj v prostorách Klášterního hradiska.
Olomouc - Populární venkovní areál letního kina v centru Olomouce po změně provozovatelů v pátek…
Olomouc – Šest mláďat vzácného siky vietnamského, který byl v přírodě před časem vyhuben, se…
Olomouc - Už za čtrnáct dní vypukne další ročník Olomouckého majálesu Univerzity Palackého, jehož…
Osmdesáté výročí konce druhé světové války a osvobození našich zemí od nacistické okupace si různou…
Jeseník - Výskyt kriticky ohroženého puštíka bělavého potvrdili ornitologové během letošního…
Olomouc – Olomoučané mají šanci, že si za pár let zaplavou v novém krytém bazéně. Areál, jehož…