Basketbalisté BK Olomoucko zvítězili v Lotyšsku
Skvělou první čtvrtinou zaskočili hráči BK Olomoucko basketbalisty Riga Zelli ve 4. kole ENBL. V…
foto: Petr Pelíšek
25. 09. 2021 - 11:00
Fotbalisté SK Sigma Olomouc zakončí anglický týden zápasem venku. Po derby doma minulý pátek s Ostravou (1:1) následoval úterní postup v národním poháru ve Vlašimi (výhra 2:1), nyní je na řadě 9. kolo FORTUNA:LIGY. V tom čeká Hanáky mač v Teplicích, hraje se v neděli od 16 hodin.
Trenér Václav Jílek může vzít do zápasu mančaft ve stejném složení jako v předchozím ligovém kole. Minule doma byl sice nesmyslně vyloučen útočník Pavel Zifčák, ale od asociační disciplinárky dostal jen trest na jeden mistrovský zápas. Ten už si odpykal absencí v úterním domácím poháru.
V utkání proti v tabulce posledním Teplicím jsou Hanáci jasným favoritem. Zvlášť, když mají po sedmi kolech nejlepší ofenzivu v lize, spolu se Slavií, a také nejlepšího ligové střelce. Záložník Martin Hála už dal šest branek, pořadí ligových kanonýrů vede společně se Schranzem ze Slavie Praha. „Postavení Teplic v tabulce neodpovídá tomu, co předvádějí na hřišti. Ve většině zápasů na tom byly herně slušně. Čeká nás soupeř, který bude chtít v domácím prostředí vyhrát. Připravujeme se na Teplice, ale také na náš výkon, který je zpravidla v zápasech určující,“ řekl asistent trenéra Jiří Saňák pro klubový web.
Scházet v olomoucké sestavě budou dlouhodobí marodi Jakub Yunis a Lukáš Greššák, úplně fit ještě není kapitán Roman Hubník. A ve stavu zraněných jsou také Michal Vepřek, David Vaněček, Jan Fiala a Jegor Golenkov.
Utkání FK Teplice versus SK Sigma Olomouc se hraje v neděli 26. září od 16.00 (rozhodčí Ondřej Pechanec – Jiří Kříž, Jan Vodrážka).
Pravděpodobné sestavy
Teplice: Čtvrtečka – Laňka, Mazuch, Chlumecký, Vondrášek –Černý, Jukl, Trubač, Knapík, Forteln – Ledecký. Trenér Radim Kučera.
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Matoušek, Daněk, Sedlák, Breite, Hála – Růsek. Trenér Václav Jílek.
Skvělou první čtvrtinou zaskočili hráči BK Olomoucko basketbalisty Riga Zelli ve 4. kole ENBL. V…
Předehrávku 47. kola extraligy hráli hokejisté HC Olomouc dnes v Ostravě-Vítkovicích. A zvládli ji…
V 17. kole Chance Ligy byla ukončena osmizápasová série fotbalistů SK Sigma Olomouc s bodovým…
Ve 27. kole extraligy cestovali hokejisté HC Olomouc na sever. V Třinci hráli proti Ocelářům. Zpět…
Nejlepší střelec minulé sezóny Chance Ligy bude dál pokračovat v SK Sigma Olomouc. Útočník Jan…
Zápas 4. kole Konferenční ligy se fotbalistům SK Sigma Olomouc povedl velmi dobře. Na Andrově…