
Basketbalisté BK Olomoucko budou hrát o medaile
Skvělou třetí čtvrtinou rozhodli basketbalisté BK Olomoucko o historickém postupu do semifinále…
foto: Petr Pelíšek
17. 10. 2021 - 19:57
Pořad 15. kola extraligy poslal hokejisty HC Olomouc do Brna k derby proti Kometě. Mora duel tradičních rivalů na bodový zisk nezvládla, prohrála o tři branky.
Po dvou zápasech s nulou a pěti získaných bodech v nich vyšli hokejisté HC Olomouc tentokrát naprázdno. Ve 12. minutě Kollár ukončil dvouzápasovou neprůstřelnosti brankáře Sedláčka. Druhý gól Hanáci inkasovali v 16. minutě. Zblízka se trefil Zaťovič. Mora tak musela po první třetině dohánět ztrátu dvou branek. Změnit to mohl ve 23. minutě Krejčí, ale nepovedlo se. Ve 31. minutě zvýšil na 3:0 pro domácí Kučeřík. Ve 38. minutě vykřesal naději Káňa, který vzal puk nepozornému brankáři Hollandovi a snížil na 3:1. Pak hráli Kohouti přesilovku, ale dvoubrankové manko v ní neumazali. Ve 49. minutě potvrdil dobrou formu brankář Sedláček, když Holíkovi vychytal trestné střílení. Ovšem udělat něco s výsledkem, to už se hostům nepovedlo. A nakonec při power-play dostali ještě jeden gól.
"Kometa hrála velice dobře do obrany. Z naší strany to bylo kombinačně hodně složité, v naší hře bylo málo jednoduchosti, přímočarých akcí, zakončení a tlaku do brány. To byl hlavní ukazatel toho, proč nestřílíme góly. Dali jsme pouze jeden, v předchozích třech zápasech taky. To je prostě málo. Budeme muset zapracovat na střelecké produktivitě, protože to nás dostává dolů," řřekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.
HC Kometa Brno – HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kollár (Krištof), 16. Zaťovič (M. Haščák, P. Holík), 31. Kučeřík (Krištof, Kollár), 59. L. Horký (P. Holík, P. Mueller) – 38. J. Káňa (Rašner). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Hynek, Ganger. Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Hynek, Ganger. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 6756.
HC Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Bartejs, Mikyska – Kollár, Krištof, Mueller – Zaťovič, Holík, Horký – Haščák, Šoustal, Pavlík – Mallet, Rákos, Vincour. Trenéři Kalous, Horáček a Kováčik.
HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí, Kucsera – Olesz, Knotek, Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
Skvělou třetí čtvrtinou rozhodli basketbalisté BK Olomoucko o historickém postupu do semifinále…
V jednadvacátém kole moravské skupiny 1. ligy starších žákyň hrály fotbalistky SK Sigma Olomouc ve…
Vysokou prohrou pro SK Sigma Olomouc skončilo první utkání nadstavbové části Chance Ligy. Na…
Podívanou plnou zvratů nabídlo čtvrté čtvrtfinále basketbalové ligy, v němž BK Olomoucko opět…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou ve finále MOL Cupu. V semifinále vyhráli v Ostravě 3:2. Ani jeden…
Reprezentant v kulturistice Patrik Šerý je letos na mezinárodním startu podruhé zlatý. O…