
Kulturista Patrik Šerý veze zlato z Rakouska
Reprezentant v kulturistice Patrik Šerý je letos na mezinárodním startu podruhé zlatý. O…
foto: Petr Pelíšek
25. 09. 2019 - 23:13
Poslední zářijová středa patřila v Olomouci házené. Ve sportovní hale UP se hrálo kvalifikační utkání o postup na EHF EURO 2020 házenkářek Česká republika – Portugalsko. Domácí tým v parádní atmosféře střetnutí zvládl výborně a jasně zvítězil.
První poločas se Češkám nevydařil podle jejich představ. Svazovala je nervozita, v úvodu kupily chyby a první dvě branky si zapsaly Portugalky (0:2). V osmé minutě Češkám poprvé zapsala vedení Markéta Jeřábková, která tak týmu pomohla otočit ze stavu 1:3 na 4:3. I pak ale Češkám šlapaly Portugalky na paty, dvakrát pak české házenkářky neproměnily sedmimetrový hod a Portugalsko drželo vyrovnané skóre. Ve 25. minutě se pak dokonce znovu ujaly minimálního vedení 11:10. Trenér Bašný pak poprvé poslal na palubovku Ivetu Korešovou, dříve Luzumovou, k ní se přidala Knedlíková. Dobrý zákrok pak k tomu všemu přidala Satrapová a Češky tak odcházely do šaten s vydřeným dvoubrankovým vedením 13:11.
Ve druhé půli se pak Češkám vedlo o poznání lépe. Portugalky hrály vysunutou agresivní obranu, i tak ale Češky nacházely cesty, jak skórovat. Ve 38. minutě vedly 18:14 a o minutu později pak vychytala Portugalkám sedmičku Kudláčková. Korešová následně zvýšila český náskok už na pět gólů (19:14). Ve 40. minutě pak rovněž Korešová ze sedmičky potrestala faul na Knedlíkovou, trefou přispěla znovu Jeřábková a ztráta Portugalska narůstala (21:14). A když ve 43. minutě skórovala Malá přes celé hřiště a pak po technické dohrávce Korešové z pohledné akce znovu, byly Portugalky pod velkým tlakem. Prohrávaly o devět branek a braly time – out. Ani pak se ale nevrátily portugalské reprezentantky do hry. Naopak dále narůstal náskok domácího týmu, který patnáct minut před koncem činil už jedenáct branek (25:14). A Češky pořád neměly dost. Portugalsko přehrávaly ve všech oblastech hry, dobře kombinovaly, rozchytala se i Kudláčková a po padesáti minutách hry to bylo 28:15. Český náskok nakonec narostl na čtrnáct branek (31:17), v posledních minutách pak ale ještě Portugalky rozhodnuté utkání mohutně stahovaly, aby alespoň kosmeticky upravily skóre na přijatelnější výsledek. Ten byl nakonec 31:20.
„Začátek zápasu byl nervózní. Holky byly nahecované, byly nervózní. Ve druhém poločase se zklidnily a už jsme hráli to, co jsme chtěli hrát od začátku. Nervozita se ale dá pochopit. Portugalky v prvním poločase byly rychlejší. Pro Poláškovou a Hurychovou na pravé spojce to byl první pořádný zápas. Zkušenosti zúročí a za dva dny to bude lepší. Byly tam pěkné momenty, byly tam horší. Obrana v prvním poločase byla dobrá, ve druhé půli už jsme hráli to, co jsme chtěli. I když jsme se na tu jejich zvláštní obranu připravovali jen chvíli, myslím, že se s tím hráčky většinou popraly dobře. To, že Makedonky hrají o 24 hodin později, je naše výhoda. Mají před sebou navíc dlouho cestou a den odpočinku navíc je velká výhoda. Navíc máme o den víc na přípravu Doufám, že tuto výhodu zúročíme,“ řekl Jan Bašný, trenér české reprezentace:
Česká republika – Portugalsko 31:20 (13:11)
Rozhodčí: Lushak, Shajbalov (UKR). Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 700.
Sestava a branky České republiky: Satrapová 1, Kudláčková – Knedlíková 3, Konečná, Mika, Kvášová, Polášková, Kordovská 1, Korešová 4, Hurychová 1, Šustková 2, Adámková 3, Marčíková 1, Zachová 5, Jeřábková 5, Malá 5.
Nejvíce branek Portugalska: Ferreira Lopez 4, Resende 4.
Reprezentant v kulturistice Patrik Šerý je letos na mezinárodním startu podruhé zlatý. O…
Ve druhém finálovém utkání DATART extraligy žen hrál VK Šantovka Olomouc UP ve své hale proti VK…
Zaplněná Čajkaréna sledovala třetí čtvrtfinále basketbalové ligy, v němž za stavu 1:1 na zápasy…
Až ve čtvrtém utkání na opavské půdě basketbalisté BK Olomoucko po závěrečné siréně nestavili.…
První finálový duel DATART volejbalové extraligy ligy vyhrál VK Prostějov doma nad VK Šantovka 3:1…
Sérii úspěchů na opavské palubovce prodloužili basketbalisté BK Olomoucko také v úvodním…