Tři tisíce jeseterů oživí řeku Moravu
Tři tisíce mladých jeseterů malých dnes vypustili zástupci Světového fondu na ochranu přírody WWF…
foto: Archiv ZOO Olomouc
21. 10. 2021 - 16:18
Do olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku během včerejšího dne dorazili dva nové přírůstky do místní fauny. Jde o jednohrbé velbloudy, kteří se na Hanou vracejí po dlouhých šestnácti letech.
„Z téměř ročního samce se samicí se, věříme, stane do budoucna pár chovný. Jména nesou Amir a Farai. V budoucnu pro ně vznikne nový výběh v souvislosti s rekonstrukcí zahrady z důvodu další etapy safari. Návštěvníci je konkrétně spatří v sousedství Safari Afrika,“ objasňuje zooložka Libuše Veselá.
"Velbloudy jednohrbé jsme v minulosti již chovali, a to od roku 1989. Základem chovu se tehdy stal samec Simon a samice Sylva," uvedla mluvčí zahrady Iveta Gronská.
K nim přibyla ještě později bílá samice Fatima. Tito velbloudi se z počátku velmi dobře rozmnožovali. Jejich chov byl ukončen v roce 2005. V Evropě se tato domácí zvířata příliš nechovají. Kromě Zoo Olomouc bychom je našli v Zoo Dvůr Králové a Zoo Vyškov.
Tři tisíce mladých jeseterů malých dnes vypustili zástupci Světového fondu na ochranu přírody WWF…
Olomouc je o krok blíže k výstavbě nové multifunkční haly. Projekt společnosti REDSTONE vstupuje do…
Mezinárodní výstava Flora Olomouc 2026 nabídne jedinečný jarní zážitek, který propojí květiny,…
Po dlouhé zimní pauze se postupně vrací voda do olomouckých kašen. Jako tradičně zahájila sezonu…
Olomoucká zoologická zahrada má nový přírůstek. Narodil se zde sameček velblouda dvouhrbého, který…
Je krásně, tak proč se nevydat na olomoucké Poděbrady? Po celou dobu svátků zde mají pro…