Požár balkonu na Nových Sadech zaměstnal hasiče
Požár balkonu v sedmém patře panelového domu na sídlišti Nové Sady v Olomouci zaměstnal v neděli…
foto: Policie ČR - Olomouc
29. 06. 2021 - 09:07
Na cyklostezku pod železničním přejezdem v obci Hlušovice na Olomoucku museli v sobotu 26. června vyrazit olomoučtí policisté. A to kvůli řidiči z ciziny, který sjel normální cesty a svou jízdu po cyklostezce ukončil až ve chvíli, kdy se zasekl pod na jeho dodávku příliš nízkým žezelničním přejezdem.
"Třicetiletý řidič cizí státní příslušnosti najel se svým nákladním vozidlem Mercedes na cyklostezku a po ujetí zhruba sto metrů narazil do betonového podjezdu železniční tratě. Policisté u řidiče provedli odbornou dechovou zkoušku, při které nadýchal 3,22 ‰ a 3,27 ‰ alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 10 000 korun," popsala případ mluvčí policie Petra Vaňharová.
Policisté už stihli zahájit vyšetřování, pokud se řidiči prokáže, že se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, může si za mřížemi posedět šest měsíců až tři roky, případně dostat peněžitý trest a bude mu vzat řidičský průkaz.
Požár balkonu v sedmém patře panelového domu na sídlišti Nové Sady v Olomouci zaměstnal v neděli…
S koncem roku 2025 uplynul první rok, kdy olomoucké Moravské divadlo a Moravská filharmonie fungují…
V ASO parku nedaleko centra města začala dlouho připravovaná obnova. První etapou je zásah do…
Na množství uzavírek a dopravních omezení se budou muset v této stavební sezóně připravit obyvatelé…
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným sněžením také pro Olomoucko a další…
Zoologická zahrada Olomouc bilancuje. Uplynulý rok přinesl mnohé. Odchovalo se 266 mláďat, branami…