
Den Země spojili kanoisté s úklidem i propagací unikátní vodácké dráhy
Den Země letos dostal v Olomouci nový rozměr. Členové oddílu kanoistiky SK UP Olomouc se rozhodli…
foto: Google maps
28. 02. 2022 - 13:36
Aktualizace 17:36/ Hasiči dnes odpoledne zasahují u úniku neznámé látky v prostorách základní školy na Svatém Kopečku. Do akce byli povolaní jak profesionální, tak dobrovolní hasiči, na místě jsou také záchranáři, kteří ošetřili zhruba desítku dětí a převezli je do Fakultní nemocnice Olomouc.
"Ze školy dle předběžných čísel bylo evakuováno celkově 250 osob. Na místo vzhledem k nevolnosti několika žáků a personálu dorazily také posádky zdravotníků," informují o zásahu hasiči.
"Hasiči asistovali při evakuaci s navrhnutím prvotním řešením možného přistavení evakuačních autobusů, situace byla návazně vyřešena přesunem do místní školy a všem byl zajištěn tepelný komfort. V tuto chvíli pokračuje měření ve zmiňovaných prostorech," dodali v informacích k zásahu hasiči.
Na místě v době zásahu byla také policie, situaci z její strany okomentovala mluvčí Petra Vaňharová.
"Dnes krátce před půl 12 dopoledne jsme přijali oznámení o tom, že v prostorách jedné ze základních škol v obci na Olomoucku zapáchá neznámá látka, která způsobuje podráždění dýchacích cest. Z budovy školy bylo evakuováno okolo 200 žáků a několik učitelů. Z důvodu podráždění dýchacích cest byla necelá desítka dětí předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahující hasiči nezjistili v budově školy přítomnost nebezpečných látek. Celým případem se policisté i nadále zabývají," uvedla Vaňharová.
Den Země letos dostal v Olomouci nový rozměr. Členové oddílu kanoistiky SK UP Olomouc se rozhodli…
Olomouc – Po měsících nejistoty a zákulisního vyjednávání nakonec zůstanou v Olomouci sdílená…
Oslavu Dne Země pojal velkoryse Kanoistický oddíl SK UP Olomouc. Pořádá totiž ekologickou akci…
Olomouc - Od úterka se nádvoří olomoucké radnice proměnilo v zázemí pro rozsáhlou rekonstrukci. Na…
Olomouc - Tento týden začala v Olomouci rozsáhlá oprava mostu na silnici I/55, který překonává…
Tramvaje na Nové Sady po osmidenní výluce opět jezdí. Výluku zavinila nehoda vlaku, který vykolejil…